Jdi na obsah Jdi na menu

Historie

29. 7. 2011

Minecraft Classic

Jako první verze hry byla k dispozici online Java aplikace spustitelná na jakémkoli počítači s nainstalovaným virtuálním procesorem Javy. Tato verze se jmenovala Minecraft Classic a jejím cílem je pouze stavět různé typy kostek či ničit již položené. Základem každé nově rozehrané hry je náhodně vygenerovaný svět, který je možno hráčem jakkoli upravit. Ve hře funguje základní fyzika aplikovaná na hráče a několik vybraných kostek (voda a láva). Markus Persson implementoval do hry sám sebe prostřednictvím postavičky za kterou hráč hraje. Verze Classic je stále volně hratelná na oficiálních stránkách hry. Mezi některými hráči je oblíbenější než další pokročilé verze, protože zde nebyly žádné limity v rámci rychlosti ničení ani stavění. I počet kostek které může hráč položit je neomezený a hráčova postava je nesmrtelná.

Minecraft Survival Test

Tato verze byla k dispozici krátce všem, bez ohledu na premium placené členství. Šlo pouze o test nového herního módu, kdy již na herní postavu, Notche, fungovala fyzika v negativní smyslu. Při pádu z výšek přicházel až do vyčerpání o život, který byl reprezentován 10 srdíčky. Do hry dále přibyly nepřátelské i neutrální postavy či zvířata, která se zjevovala náhodně po mapě. Za jejich zabíjení byl hráč odměňován body.

Minecraft Indev

Základní systém hry byl zachován v této verzi a byly obohaceny dalšími možnostmi jako Crafting a Inventář. Crafting umožňuje hráčům vyrábět z několika různých předmětů jiné pomocí předepsaných kombinací. Příklad: Z natěžených kostek dřeva může hráč pomocí Crafting získat dřevěná prkna. Z nich dále dřevěné tyčky. Následnou kombinací tyček a prken si může vyrobit dřevěnou lopatu.

Minecraft Infdev

(Též známé jako Infinite Development) je třetí fázi vývojového cyklu a je hratelná použe v režimu jednoho hráče na přežití. Infdev nahradil Indev, kdy byl plán pro nekonečné mapy zavedený Notchem. Hlavní novinkou Infdev-u bylo přidání nekonečné mapy (pořád se generující), proto "inf" (značí infinite, což znamená nekonečný v angličtině) v názvu.

Minecraft Alfa

Je starší verze Minecraft Beta je v ní jen míň věcí. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lost

(mr.tomas, 1. 11. 2013 13:56)

pane producente teto stranky

(omzit, 23. 4. 2013 11:15)

proč ni sem nedate o omzitech

chyba

(anonym, 7. 12. 2012 17:41)

nadpis Minecraft Infdev 3 slovo ze zadu 1. řádku jinak to bylo supr dik